14 paź Brak komentarzy admin Positive , , ,

Zwracając szczególną uwagę na to, co można robić z zarobionymi pieniędzmi, można dojść do wniosku, że w gruncie rzeczy nie ma właściwie żadnych ograniczeń w tej materii. Jeżeli tylko dobrze zastanowimy się nad tym, na co chcemy wydać nasze środki, nigdy nie stanowi to wielkiego problemu. Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy. Tutaj, sprawa już nie jest niestety taka prosta. Konwencjonalnym rozwiązaniem tego problemu, wydawałoby się zaangażowanie w pracę zarobkową i oczywiście – jest to jedna z opcji. Z drugiej jednak strony, warto mieć świadomość tego, że praca zarobkowa jako zatrudniony, to nic innego, jak forma przehandlowania swojego bezcennego czasu za pieniądze.

Alternatywą w tym miejscu są inne sposoby zarabiania pieniędzy, skupione na koncepcji pasywnego przychodu, którymi są własny biznes oraz własność intelektualna. W tym momencie okazuje się, że raz dobrze zagospodarowany czas w kreatywny sposób, zaczyna rodzić owoce na długo po zakończeniu naszej pracy, czasami do końca naszego życia. Są to jedne z superlatywów bycia płodnym twórcą. Biznes w porównaniu z własnością intelektualną wychodzi o tyle gorzej, że niejednokrotnie wymaga czegoś takiego jak pożyczki firmowe i niejednokrotnie tego, żeby odwiedzić bank. W tym momencie należy zadać sobie pytanie, jakim typem osoby jesteśmy – bardziej twórczymi niezależnymi duszami, czy może urodzonymi przywódcami o silnej wizji, którzy chcą skrystalizować w rzeczywistości swoje wizje? Ciężko jednoznacznie i uniwersalnie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia całkowicie zależna od tego, z jaką osobą mamy do czynienia.

Istnieją na świecie ludzie, stworzeni do rządzenia, dla których własny biznes czy też działalność gospodarcza są wręcz spełnieniem marzeń i nie widzą problemu w tym, żeby od czasu do czasu odwiedzić bank czy zapytać o pożyczki firmowe. Z drugiej strony barykady mamy artystyczne dusze, które nie lubią pałać się formalnościami i wolą skupić się na tworzeniu sztuki, która jest dla nich bardzo ważna i samo jej urzeczywistnianie jest najprzyjemniejszą rzeczą w życiu. W tym momencie, musisz zadać sobie pytanie, którą z tych dwóch opisanych osobowości jesteś Ty.

Oczywiście, przez cały czas możesz pozostać przy konwencjonalnych metodach zarabiania pieniędzy, które polegają na bezpośredniej wymianie czasu na pieniądze. Jeżeli jednak jesteś osobą, która chce od życia czegoś więcej i gdzieś wewnątrz siebie czujesz, że mógłbyś robić coś innego w tym wolnym czasie – lepiej zacznij myśleć, jaki mógłby być Twój pożyteczny wkład dla świata. Takiego rodzaju procesy wcale nie są proste, gdyż wymagają dogłębnej autoanalizy na najwyższym poziomie. W wielu przypadkach okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zbyt trafnie ocenić samych siebie. W tym momencie, warto jest poprosić znajomych o to, żeby obiektywnie opisali Cię jako osobę, a może okazać się, że jesteś idealnym materiałem na artystę lub szefa dobrze prosperującej firmy. Jak mawia stare powiedzenie: „kto pyta nie błądzi”.