14 paź Brak komentarzy admin Positive , ,

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga zaangażowania sporych środków finansowych. Nie każdy początkujący przedsiębiorca zgromadził odpowiednie środki na samodzielne sfinansowania pierwszego okresu działalności firmy. Z pomocą mogą przyjść w takiej sytuacji środki publiczne przyznawane na biznes. Odpowiednie wnioski oraz zapytania można złożyć na przykład w Urzędzie Pracy. W ostatnich latach rozdysponował on pomiędzy początkujących przedsiębiorców środki przekraczające osiem miliardów złotych. W celu otrzymania takiego dofinansowania konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przykładowo, aby móc się ubiegać o tego rodzaju wsparcie finansowe, konieczne jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej. Więcej o zasadach przyznawania dotacji można dowiedzieć się na oficjalnej stronie urzędów pracy.

Różnego rodzaju programy rządowej kierowane są też do zdolnych studentów, którzy jeszcze w czasie nauki chcą rozpocząć swoją działalność. W przypadku studentów możliwe jest uzyskanie środków w oparciu o bardzo niskie oprocentowanie. Środki przeznaczone na programy dla przedsiębiorczych studentów chcących prowadzić swój biznes pochodzą z Funduszu Pracy czy też Banku Gospodarstwa Krajowego. Z programów rządowych wspierających biznes mogą korzystać jedynie studenci ostatniego roku studiów wyższych oraz absolwenci do czterech lat po ukończeniu studiów. Utrzymanie własnego biznesu w Polsce jest dane niewielu. Jak wynika ze statystyk, tylko 66 procent założonych firm jest w stanie przetrwać z powodzeniem pierwszy rok funkcjonowania. Do najczęstszych przyczyn upadku starszych firm zalicza się brak poczynienia inwestycji w innowacyjne technologie i rozwiązania, które sprawiają, że firmy są w stanie efektywnie konkurować na rynku. Przyczyną braku inwestowania w innowacje jest przeważnie brak wystarczających środków finansowych. Aby jest uzyskać trzeba ubiegać się o kredyty, które nie są tak ochoczo przyznawane przez banki. Dla nich najważniejsza jest zdolność kredytowa, która daje jasną odpowiedź na to, czy potencjalny kredytobiorca będzie w stanie systematycznie spłacać swoje zobowiązania.

Efektywne i legalne prowadzenie firmy w Polsce nie może mieć miejsca bez zatrudnienia osób odpowiedzialnych za kwestie formalne oraz księgowego. Znalezienie odpowiedniego specjalisty z tych dziedzin nie jest trudne, trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami zatrudnienia księgowego. Specjalista z dziedziny rachunkowości zatrudniony na pełnym etacie zarabiać może nawet kilka tysięcy złotych. To spore obciążenie dla młodego przedsiębiorstwa, dlatego warto jest znaleźć alternatywne rozwiązanie dla zoptymalizowania kosztów. Takim wyborem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego. Właśnie jemu można zlecić sprawy księgowe naszego przedsiębiorstwa i uzyskać pewność, że zajmą się nimi doświadczeni księgowi. Biura rachunkowe biorą na siebie odpowiedzialność w razie stwierdzenia nieprawidłowości w dokumentach. Są ubezpieczone na taką ewentualność, jako że księgowość to przedmiot ich codziennej działalności.