Każdy marzy o niezależności w każdym tego słowa znaczeniu. Najpierw chcemy być niezależni do rodziców, potem szefa, aż w końcu kończy się na tym, że zakładamy własną firmę i prowadzimy ją na naszych zasadach, dzięki czemu nie musimy się niczym i nikim przejmować poza nami samymi. Trzeba przyznać, że jest to dosyć ciekawa perspektywa, która na pewno wielu osobom by odpowiadała, gdyby miały warunki do tego, by to uczynić. Szkoda, że nie każdemu się to udaje, ale to już nie nasza wina. Własna działalność to wielka odpowiedzialność, zwłaszcza gdy mamy pod sobą kilku czy nawet kilkunastu pracowników, którym trzeba zapłacić za każdy miesiąc pracy i nie wypada się spóźnić. Przedsiębiorca ma ogrom obowiązków, z których pewnie na początku nie zdaje sobie sprawy, ale potem na pewno zwróci na nie uwagę i zajmie się nimi w odpowiednim do tego czasie, dzięki czemu wszystko zostanie wykonane na czas i nie trzeba będzie się niczym przejmować. Jednak, co zrobić, gdy zaczyna brakować pieniędzy, a firma dopiero się rozwija?

No cóż, najprościej wziąć kredy na firmę, ale trzeba pamiętać, by był odpowiedni i dało się go spłacić. Raczej nie będziemy chcieli zbankrutować po kilku dniach od wzięcia z banku pieniędzy, bo firma nie będzie się wyrabiała z płatnościami. W każdym razie weźmy się roboty. Musimy przejrzeć różne oferty i zdecydować się na jedną. Dlaczego? A no dlatego, że spłata kilku kredytów jednocześnie nie brzmi zbyt zachęcająco i niepotrzebnie nas zdołuje i doprowadzi do białej gorączki, przez co nie będziemy umieć logicznie myśleć i na pewno popełnimy całą masę różnych błędów, których dałoby się w innym wypadku uniknąć, ale o tym innym razem. Na razie skupmy się na wybraniu odpowiedniego kredytu właśnie dla nas i dla naszej firmy. Nie może być zbyt wysoko oprocentowany, ponieważ nigdy sobie z nim nie poradzimy. Najlepszy byłby taki, w którym otrzymujemy raty po zero procent każda, ale to możemy pozostawić sferze snów i marzeń, ponieważ raczej nie widuje się takich rzeczy nigdzie poza kupnem sprzętu, o czym warto byłoby pamiętać.W końcu to też kosztuje i czasami trzeba będzie uzupełnić rzeczy, które mamy w firmie lub kupić coś nowego. Trzeba o to również zadbać i nie bać się kupować, ponieważ nie będziemy się rozwijać, a to szybciej doprowadzi do naszego upadku niż cokolwiek innego, o czym nawet nie wiemy.

W każdym razie wzięliśmy w końcu ten kredyt, więc pora rozplanować spłacanie go, ale to raczej już pozostawimy naszej księgowej, która lepiej od nas orientuje się w finansach firmy i będzie umiała tym odpowiednio pokierować. Dlatego przygotujmy się na to, że oddamy wtedy komuś innemu, a sami staniemy z boku i będziemy jedynie podziwiać jej działanie. Na pewno nie raz będziemy zaskoczeni, jak wiele można zrobić, gdy się tylko na tym zna. W takim razie zostawmy jej kredyt naszej firmy i wracajmy do pracy, bo całkiem sporo nam jej jeszcze zostało, a to dopiero początek pięknego, słonecznego i pewnie upalnego dnia. Ale sądzimy, że damy radę i wytrwamy jakoś do wieczora.