24 wrz Brak komentarzy admin Positive , , ,

Własny biznes to szansa na to, aby diametralnie odmienić swoją sytuację zawodową oraz życiową. Dobry pomysł to jednak nie wszystko. Nie można go zrealizować bez odpowiedniej ilości gotówki. Właśnie dlatego warto jest wziąć pod uwagę kredyt bankowy. Dla wielu osób jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Oczywiście do tematu należy podejść w sposób rozsądny. Nie każda oferta dostępna na rynku będzie dla nas korzystna. Jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy, czy też doświadczenia, to rozważmy konsultację z wykwalifikowanym doradcą finansowym. Dzięki niemu łatwiej będzie nam podjąć właściwą decyzję. Nie zapominajmy, że kredyt jest sporym zobowiązaniem. Niekorzystne warunki umowy sprawią, że będziemy sporo stratni. Pierwszym krokiem jest staranne wyselekcjonowanie, a także porównanie dostępnych ofert. Nie zapominajmy o biznesplanie. Będzie nam on niezbędny do tego, aby potwierdzić swoją wiarygodność w oczach kredytodawcy. Powinien być on profesjonalnie przygotowany. Duże znaczenie ma również kosztorys, dzięki któremu można określić potrzebną ilość gotówki. Własna firma to również księgowość, marketing, czy też personel. Każdego miesiąca ponosimy koszty, których spłaty nie możemy przesunąć.

Pierwszym krokiem wykonanym przez bank jest zwykle sprawdzenie historii kredytowej. Ważne jest to, aby nie posiadać niespłaconych zadłużeń. Ponadto kredytodawca przeanalizuje również nasz biznesplan. Wszystko po to, aby ocenić, czy przedsięwzięcie ma szansę na sukces. Jest to forma zabezpieczenia. Biznes, który jest z góry skazany na porażkę może upaść w ciągu kilku miesięcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że upadły przedsiębiorstwa zaprzestanie spłacania rat. Banki starają się unikać takich sytuacji, a więc musimy liczyć się ze sporą ilością formalności do załatwienia. Tylko wtedy podpisanie umowy będzie możliwe. Warto wiedzieć, że wiele banków posiada specjalną ofertę dla początkujących przedsiębiorców. Wydaje się być to lepszą opcją, niż kredyt gotówkowy, który udzielany jest na dowolny cel.

Planując kredyt na otworzenie działalności należy przede wszystkim określić potencjalne koszty. Nie zawsze większa liczba rat jest korzystna. Często bywa tak, że całkowity koszt kredytowania będzie o wiele wyższy. Trzeba racjonalnie ocenić swoje możliwości finansowe. Banki kuszą niskim oprocentowaniem, jednak nie zapominajmy, że liczy się również wiele innych parametrów. Koszt kredytu kształtowany jest przez m.in. RRSO, czy też prowizję. Poszukując najkorzystniejszej oferty dobrze jest zajrzeć do internetowego rankingu. Dobrą opcją są również wszelkie kalkulatory kredytowe, które umożliwiają zebranie najciekawszych propozycji. Oczywiście jest to jedynie nasze wsparcie podczas podejmowania decyzji. Nie obędzie się bez wizyty u konsultanta finansowego. Być może doradzi nam on również inne formy finansowania działalności. Czasami możliwe jest połączenie np. dotacji unijnej oraz kredytu gotówkowego. W ten sposób można znacząco zmniejszyć wysokość zadłużenia. Ekspert udzieli nam również wielu praktycznych wskazówek związanych z inwestycją.