11 mar Brak komentarzy admin Positive ,

Bardzo często słyszy się o wypaleniu zawodowym, „nudzie” w pracy czy po prostu braku rozwoju i zniechęceniu w firmie. To nie jest nic złego. Dla dobrego szefa będzie to po prostu nic innego jak sygnał od pracowników, że coś jest nie ta, należy się tym tematem zająć i coś zmienić.

To „coś” najczęściej kryje się pod słowem trening. Aby móc oczekiwać innych efektów pracy, należy zrobić coś innego. Szkolenie dla firm to już nie moda, to obowiązek.

Mając do dyspozycji odpowiednich pracowników na odpowiednim miejscu obowiązkiem szefa jest dbać o ich rozwój. Pracownicy poczują się dowartościowani, zdobędą nowe umiejętności, zainwestowane pieniądze bardzo szybko się zwrócą, ponieważ efektywność po dobrym szkoleniu zaskoczy nawet samych pracowników.

Szkolenia mają dobroczynny wpływ na relację. Dziś wiele firm opartych jest na komunikacji za pośrednictwem komputera, internetu, bądź telefonu. Zanikają relację bezpośrednie. Po dłuższym czasie nagle okazuje się, że może wystąpić problem w zespole. Nikt by nie czuł się komfortowo w sytuacji, gdzie podczas rozmowy, ktoś patrzy w sufit, ktoś gra na telefonie, a ktoś inny ziewa nie zamykając ust. Wzajemny szacunek ćwiczy się po przez relację tak zwane „twarzą w twarz”.

Szkolenia mają wiele zalet, nie tylko budują więź co zapewni mocny i solidny zespół, ale przede wszystkim pozwoli na relację z innymi ludźmi. Wiedza zawarta w takich szkoleniach to nie tylko „suche fakty”, po przez ćwiczenia człowiek może sam określić siebie na jakim stopniu komunikatywności jest.

Pokolenie nastolatków, które za chwile stanie się grupą dorosłych osób swoją relację głównie poświęcają komunikatorom w telefonach czy komputerach. Smutne jest to lecz prawdziwe, że nie ćwiczą rozmów bezpośrednich. Faktem jest, że jako pracownicy do spraw komunikacji cyfrowej będą idealni to jednak wtedy, kiedy będą mieli negocjować z drugim człowiekiem może okazać się to dla nich problem.

Szkolenia dla firm otwierają nowe możliwości , Zawsze jest wydzielona część na tak zwany networking, oznacza on nic innego jak to, że masz okazję porozmawiać z innym człowiekiem, nawiązać relację bezpośrednią, a być może nawiązać współpracę biznesową?

Kreatywności należy szukać w każdej sytuacji. Skończyły się czasy, gdzie było zapotrzebowanie na „ludzkie maszyny”, dziś posiadamy już komputery, które wykonają mechaniczną część pracy. Dziś potrzebujemy ludzi kreatywnych, nie bojących się nowych wyzwań.

Z wielu opinii wynika, że żyjemy w najlepszych czasach ludzkości. Jedzenie nigdy nie było tak łatwo dostępne, zarabiamy dobre pieniądze, mamy dostęp do najnowszej technologii. Dlatego właśnie czas na kolejny poziom w budowaniu, motywowaniu oraz utrzymaniu dobrego zespołu.

Treningi jak i szkolenia dlatego właśnie są niezbędnym elementem każdej firmy.. Nie jest to w żadnym wypadku element, który można pominąć. Aby móc posiadać dobrych pracowników, silnych mentalnie trzeba o nich zadbać.

Jeżeli chcesz rozwijać firmę, rozwijaj swoich pracowników. Wiedza z doświadczeniem spowoduje, że zajdziesz o wiele dalej.